Gongový kúpeľ

Gong je najsilnejší transformačný inštrument na svete a zároveň má aj najsilnejšiu rezonanciu. Odjakživa sa používal pre odbúranie negatívnej energie a v meditácii. Vytvára univerzálny zvuk OM, prvý zvuk vo Vesmíre.

Pri hraní základných tónov, Gong vytvára nové tóny a ten, kto počúva má pocit, že počuje celý kozmický orchester. Keď sme vystavení jeho zvukom, ľahšie sa uvoľníme.

Zvuk gongov vytvára rieku zvukov, ktorá vedie poslucháča do meditatívneho stavu, kde mizne povedomie o priestore, čase a egu. Celá naša bytosť rezonuje so zvukmi gongov. Spomaľujú sa mozgové vlny a my vchádzame do stavu bdelého snívania, zvuk gongu preniká do každej bunky nášho bytia a začína sa sebauzdravenie.


DSC_002321jpg


Kým počúvame gong, dovoľujeme zvuku, aby vstúpil do každej bunky nášho tela a duše a týmto pôsobom vymazáva negatívne zápisy a všetky minulé traumy. Zbavujeme sa stresu, depresií a strachov. Vylepšuje sa cirkulácia lymfy. Odbúravaním rôznych blokád a napätia sa posilňuje imunologický systém a zvyšuje sa naša životná energia. Zvuk Gongu v človeku nastavuje súlad na fyzickej, emocionálnej, mentálnej a duševnej úrovni.


HANM872715jpg


Gongový kúpeľ je druh meditácie, pri ktorom sa leží, lebo tak vieme dosiahnuť maximálne uvoľnenie. Kúpeľ trvá asi hodinu. Každý účastník na začiatku určuje svoj zámer, ako sú napríklad vyliečenie nejakej časti tela, riešenie určitej životnej situácie, uvoľnenie neželaných emócii, uvoľnenie sa a podobne. Zvuk gongu pôsobí na bunkovej úrovni a bez ohľadu na zámer pôsobí tam, kde je to potrebné.

PÔSOBENIE ZVUKU GONGU
• Upokojuje nervovú sústavu a hlboko uvoľňuje
• Reguluje prácu endokrinných žliaz
• Podporuje cirkuláciu krvi
• Reguluje krvný tlak
• Vyvažuje prácu ľavej a pravej mozgovej hemisféry
• Posilňuje imunitu a podporuje čistenie tela od toxínov
• Podporuje kreativitu, intuíciu a radosť zo života

Zvuk Gongu aktivuje prietok prány (životnej energie) cez čakry a meridiány a odstraňuje emočné bloky (podvedomé programy a traumy).


HANM877347jpg


V našom Gongovom kúpeli hráme na piatich gongoch, spievajúcich a krištálových misách a ďalších inštrumentoch, ktoré majú príjemné zvuky.
Keď inštrumenty dohrajú účastníci gongového kúpeľa zostávajú niekoľko minúť v tichu, ktoré je rovnako dôležité ako zvuk, lebo vtedy sa integruje všetko, čo sa dosiahlo počas gongového kúpeľa.
Po absolvovaní gongového kúpeľa je dôležité piť veľa vody, aby sme podporili proces čistenia tela a odstránili toxíny.


Noc Gongov Čo je Noc Gongov?

Spravte radosť svojim blízkym